Bina Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları


Bina Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları

Bina enerji kimlik belgesi ve bu belgeye ilişkin olarak birçok önemli detay son yıllarda oldukça merak edilmektedir. Bina enerji kimlik belgesi fiyatları bu merak edilen konulardan biri olmaktadır. Bu belgenin önemi ve binanın ruhsatının alınması sırasın işlevi son derece önemli olmaktadır. Bu sebeple aslında dikkat edilmesi gereken oldukça önemli noktalar bulunmaktadır.

Öncelikle alınan belgenin iyi bir sınıfı temsil edebilmesi için binanın yapımında mutlaka doğru yalıtım malzemelerinin kullanılması gerekmektedir. Unutulmaması gereken en önemli nokta bina yapılırken masraftan kaçmak ilerde çok daha önemli masrafların çıkmasına neden olacaktır.

Her şeyden önemlisi eğer binanız en az C sınıfı enerji tasarrufuna sahip değil ise ruhsat izni verilmeyecektir.

Bina enerji kimlik belgesi fiyatları ile ilgili olarak bilinmesi gereken farklı noktalarda bulunmaktadır. Örneğin bu belgeyi aldınız sonrasında binada bazı değişikliklere gittiniz bu durumda sizleri şöyle bir süreç beklemektedir. Belge alındıktan sonra yapılacak değişiklikler nedeniyle belgenin yenilenmesi gerekeceğinden bu önlemlerin belge başvurusundan önce yapılması hem maliyet açısından hem de değerlendirme esnasında binanın enerji performansının yüksek olarak belirlenmesi açısından önemlidir.

Binaya mantolama yapılması, eski doğramaların yalıtımlı ürünlerle değiştirilmesi, verimsiz ısıtma ve soğutma sistemlerinin performansı yüksek ürünlerle değiştirilmesi, aydınlatma ürünlerinin tasarruflu ürünlerle değiştirilmesi, tesisatlar da yalıtım yapılması, yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanılması gibi iyileştirme çalışmaları binanın enerji sınıfını yükseltme konusunda büyük oranda katkı sağlayacaktır.

İstanbul İçin Bina Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları

İstanbul için bina enerji kimlik belgesi fiyatları hakkında detaylı bilgi verecek olursak. Öncelikle bina enerji kimlik belgesi verilirken kişilerden talep edilen ücret binaya göre belirlenmektedir. Yani binanın hangi şehirde olduğu belirleyici bir kriter değildir. Türkiye’nin hangi bölgesinden bu belge için başvurursanız başvurun esas olan konu binanın kendisidir.

Binanızın ruhsatında yazan toplam kapalı alan önemli bir belirleyici kriter olmaktadır. Bu alanın büyüklüğüne göre belgeye ödeyeceğiniz ücret belirlenmektedir. Bunun dışında başka kriterlerde mevcuttur ancak daha öncede vurguladığımız gibi hangi şehirde olduğunuz fark etmemektedir. İstanbul veya başka bir şehirden bu konuda yetkili firmalara başvurarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bina Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları Nasıl Öğrenilir?

Bina enerji kimlik belgesi fiyatları hakkında net bir rakam ifade edilememesi birçok kişinin kafasını karıştırmaktadır. Belgeye başvurmadan önce ödeyeceği ücreti bilmek isteyenler bu durumdan biraz mustarip olmaktadır. Ancak bu konuda endişe duymalarına hiç gerek yoktur. Belgeye başvurmadan önce bu konuda yetkili kurumlardan veya danışmanlık hizmeti veren firmalardan fiyat bilgisi alabilirler.

Bu konuda tecrübeli ve yetkili olan firmalar kişilerden bina bilgilerini alarak gerekli ücret hesaplamasını yapmaktadır. Böylece belge için ne kadar ücret ödeyeceğiniz kolaylıkla ortaya çıkmaktadır. Başvuru esnasında sürpriz bir sonuç ile karşılaşmamak için son derece etkili ve faydalı olmaktadır.


HIZLI EKB TEKLİFİ ALIN
Whatsapp'tan Yazın Hemen Arayın
SİZİ ARAYALIM