Doğal Soda Üretiminde Dünya Devi Olan Eti Soda, CDP Global A Listesinde!

Doğal Soda Üretiminde Dünya Devi Olan Eti Soda, CDP Global A Listesinde!

Blog-Post-Image

Dünyada doğal soda külü üretiminde lider konumunda olan Eti Soda, şirket faaliyetlerinin iklim değişikline ve su güvenliğine etkilerini CDP‘nin belirlediği metodoloji ile hesaplayarak ve CDP soruları aracılığıyla şeffaf bir şekilde cevaplayarak yatırımcılarına, müşterilerine ve paydaşlarına, çevresel etkilerini yönetmek, riskleri en aza indirgemek ve iş fırsatlarını en üst düzeye çıkarmak için adım attığını gösterme hedefiyle yola çıktı.

CDP Global A Listesi’nde yer alma hedefiyle yola çıkan Eti Soda, bu yolculukta CDP alanında deneyimli, bünyesinde CDP’nin talep ettiği sistemleri kurup hesaplamaları yapabilecek çevre, sürdürülebilirlik ve finans uzmanlarından oluşan ekibinden dolayı Semtrio ile birlikte çalıştı.

Semtrio’nun karbon finans bilgisi, iklim değişikliği finansal risk değerlendirmesi yapabilmesi ve bilimsel yaklaşımı sayesinde Eti Soda, karbon azalım hedeflerinden tam puan aldı ve CDP Su modülünde Global A Listesi’ne girmeyi başardı.

Eti Soda Yönetim Sistemleri Sorumlusu, Ahu Sultan Kılıç “CDP’nin hedef kategorisinden A derece almış olmak bizim için büyük bir gurur kaynağı. Bu başarımızda kuşkusuz, Semtrio’nun azalım hedeflerimizi çok iyi analiz ederek başarılabilir hedefler koymasının katkısı büyük.” diye belirtti.

Sektöre dair en güncel haberler için yazılarımıza göz atın.

10 dk

AB ETS’deki Ücretsiz Tahsisatlar Sınırda Karbon Düzenlemesi Mekanizmasını Nasıl Etkileyecek?

Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Sistemi Nedir? 2005’te uygulamaya konulan Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Sistemi...

10 dk

COP27’de Alınan Kararlar ve Gelecekteki Olası Yansımaları

Bu yıl 6-18 Kasım tarihleri arasında Mısır’ın Şarm El Şeyh kentinde gerçekleştirilen 27. Taraflar Konferansı (COP27),...

10 dk

“Bilimsel Tabanlı Hedefler” Webinarımızı Gerçekleştirdik

Semtrio olarak “Bilimsel Tabanlı Hedefler” webinarımızı çevrimiçi olarak gerçekleştirdik.