CDP DANIŞMANLIĞI

Güvenilir hizmet, şeffaf işleyiş, sürdürülebilir gelişim.

Yatırımcıların, şirketlerin, şehirlerin ve bölgelerin çevresel etkilerini yönetmelerinde önemli rol oynayan CDP (Carbon Disclosure Project), karbon saydamlığını belgeleyerek güvenilir ve dünya çapında geçerli bir raporlama sunar.

Binlerce şirketin üretim ve işletim sistemlerinin ölçümlenmesi sonrasında sürdürülebilir dönüşümlere odaklanarak küresel ekonomiler için bir katalizör görevi üstlenen CDP,tamamen bağımsız ve toplumsal fayda odaklı çalışır.

CDP-Vector

CDP Şirketiniz İçin Neden Önemli?

İklim değişikliği, su güvenliği ve ormansızlaşma gibi faktörler üzerinden risklerin ve fırsatların ortaya konmasıyla ilerleyen sistemde, çevresel eylem planları geniş kapsamlı bir veri setiyle oluşturulur. Bu verileri sağlayan kurum ve kuruluşlar, çevresel etkilerini yöneterek riskleri en aza indirdiklerini ve sürdürülebilir gelişimlerini ilişkili tüm bileşenler için ispatlamış olur.

 • Öncüler

  Küresel çevre sorunlarına olan güncel yaklaşımıyla firmaları öne çıkarır.

 • Keşfeder

  Potansiyel etkileri ve maliyetleri azaltmak için yeni fırsatlar keşfetmeyi sağlar.

 • Risk Yönetir

  Çevresel sorunlardan kaynaklanan riskleri belirler ve raporlar.

 • Karşılaştırır

  Şeffaf ve güvenilir metodolojisi ile sektördeki konumunuzla ilgili bilgi verir.

 • Güven Verir

  Paydaşlar, müşteriler ve ortaklıklar için gereken güvenli denetimi sağlar.

4 Adımda CDP Danışmanlığı

Karbon Saydamlık Beyanınızı mevzuata uygun şekilde gerçekleştirerek potansiyelinizi ortaya çıkarmanıza destek oluyoruz.

CDP şirketlerin iklim değişikliği, su, tedarik zinciri ve ormanlar üzerindeki etkilerine dair beyanlarını değerlendirerek bir rapor ortaya koyar. Odak konularıyla ilgili soru setleri üzerinden firmaların güncel ve potansiyel durumlarını, risk önlemlerini ve hedeflerini tespit eden bir yapı oluşturur.

Step-Rectangle 01
Puanlamayı Anlamak

Semtrio önceki yıla dair puanlamanızı inceler, boşluk analizi yardımıyla CDP puanlama metodolojisi ve kılavuzuyla karşılaştırıldığında cevaplama sürecindeki ana sorunları analiz eder.

Step-Rectangle 03
Puanlama Simülasyonu

Şirketinizin puanlama sürecinde nerelerden puan kaybedebileceğini anlayabilmek ve potansiyel nihai puanı tahmin edebilmek adına en güncel CDP puanlama metodolojisi kullanılarak puanınız hesaplanır.

Step-Rectangle 02
Anket Aşaması

Ekibimiz tarafından CDP iklim değişikliği anketinin taslak versiyonu hazırlanır ve önceki adım referans alınarak cevaplarda gerekli değişiklikler yapılır.

Step-Rectangle 04
Strateji Geliştirme

Semtrio ekibi, şirketinize ait CDP verilerini ve öngörülerini değerlendirerek şirketinizin sınırları dahilinde rasyonel sürdürülebilirlik stratejileri oluşturur.

Semtrio İle Çalışmak Size Ne Kazandırır?

Megaphone

Semtrio, profesyonel ekibiyle tüm CDP işlemlerinin eksiksiz ve bütüncül tamamlanmasını sağlayarak marka imajını güçlendirmeyi hedefler. İklim değişikliğinin firma üzerindeki ekonomik etkileri gibi detaylı analiz gerektiren süreçlerde titizlikle çalışan ekibimiz, daima müşterilerinin yanında bir duruş sergiler.

Cdp Logo

Karbon Saydamlık Beyanınızın daha kaliteli ve daha şeffaf hale gelmesi için bizimle çalışın.

 • Daha Yüksek Puan Alırsınız

  Karbon Saydamlık Beyanları konusunda kanıtlanmış tecrübemiz ile raporlama sürecinizi profesyonel bir şekilde yürütüyor ve yüksek puan almanıza yardımcı oluyoruz.

 • Maliyet Azaltırsınız

  Kurumiçi yapacağınız CDP raporlamalarına göre süreci daha hızlı ve verimli şekilde gerçekleştiriyor, potansiyel masraflardan uzak durmanıza vesile oluyoruz.

 • Zamandan Tasarruf Edersiniz

  Siz şirketinizin çevresel etkilerini indirgeyebilmek için çalışırken biz sizin için raporunuzun kalitesi ve şeffaflığı üzerine çalışıyoruz.

 • Güvenilirliğinizi Artırırsınız

  Türkiye’nin sektörde en saygın şirketlerinden biri olarak şeffaflığa olan bağlılığınızı kanıtlamış oluyoruz.

CDP Danışmanlığı konusunda daha detaylı bilgi almak ve uzman ekibimizle tanışmak için bize ulaşın!