Diyarbakır Enerji Kimlik Belgesi


Diyarbakır Enerji Kimlik Belgesi

Enerji kimlik belgesi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Enerji kimlik belgesi iletişim bilgilerimiz aracılığı ile tüm sorularınızın yanıtlanması artık çok kolay.

Enerji kimlik belgesi nasıl alınır, nereden alınır gibi sorularınız bu şekilde anında yanıtlanır. Diyarbakır enerji kimlik belgesi almak için iletişim bilgileri üzerinden, bu alanda uzman olan kişiler ile bağlantı kurabilir, sizin için sunulan hizmetten faydalanabilirsiniz. Güvenli bir şekilde hizmet almanızın sağlanması açısından alanında profesyonel şekilde hizmet veren kişiler ile çalışmalısınız. Sizde ekibimiz ile iletişime geçerek, sorularınızın yanıtlanmasını sağlayabilirsiniz.

HIZLI TEKLİF AL

Dört Kapılı Şehir Diyarbakır

Geçmişten günümüze kadar nesilden nesile aktarılarak gelen bakırcılık ve kuyumculuk en önemli el sanatlarının başında gelmektedir. Tarım ve hayvancılığa bağlı bir ekonomisi olan Diyarbakır; tarihi olarak önemli kentlerimizin başında gelmektedir. Sert ve karasal bir iklime sahip olduğu için kış aylarında çetin yaşam koşullarına sahiptir. Diyarbakır karpuzu ile tüm Türkiye’ye nam salmıştır. Bismil sınırlarındaki petrol yataklarıyla ekonomimizde önemli bir yere sahip olan şehir son yıllarda büyük bir değişim ve gelişim içerisindedir.

Enerji Kimlik Belgesi Ücretsiz Danışmanlık

Sormak istediğiniz sorular mı var? Sizin için sorulan soruların yanıtını anında alabilirsiniz. Bunun için iletişim bilgileri üzerinden bağlantı kurmanız yeterlidir. Bu durumda ücretsiz danışmanlık hizmeti almış olacaksınız. Sorularınızın yanıtlanması sağlanacaktır.

  • Enerji kimlik belgesi nedir?
  • Enerji kimlik belgesi hangi yapılar için zorunlu?
  • En son enerji kimlik belgesi alınma tarihi nedir?
  • Enerji kimlik belgesinin avantajı nedir?

Merak ettiğiniz çok sayıda soru olabilir. İletişim bilgileri üzerinden bağlantı kurmanız durumunda, bu soruların yanıtlanması mümkün. Enerji kimlik belgesi ücretsiz danışmanlık hizmeti kapsamında, direkt olarak sunulan bilgiler üzerinden başvurunuzu yapabileceksiniz. Sunulan ücretsiz danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesi Fırsatları

2011 yılından bu yana yapılan tüm yapılar için Diyarbakır enerji kimlik belgesi zorunlu mu sorusunun yanıtı evettir. Bu durumun nedeni ise EKB alınmadan, yapılarda iskan belgesinin verilmiyor olmasıdır. Yapının iskanlı olması, enerji kullanımının uygun fiyattan olması açısından önemli olduğundan, mutlaka iskan alınması gerekiyor. İskân alınmadan önce de EKB istendiğinden, 2011 yılından sonra yapılan ve iskanlı olan tüm yapılar için EKB alınmış denebilir. Yeni yapılar için de anında başvurunun gerçekleşmesi ve sunulan fırsatlar sayesinde avantajlı şekilde belgenin temin edilmesi sağlanıyor diyebiliriz. Enerji kimlik belgesi alındıktan 10 yıl sonra yenilenmesi gereken bir belgedir.

İndirim ve Kampanyalar;

Belge teminin olması için zaman zaman sunulan kampanyalar var. Bu kampanyalar için direkt olarak indirimler düzenleniyor. Sizin için sunulan fırsatı kaçırmadan, yapınız için EKB alabilirsiniz. %20 gibi oranlarda indirimlerin olması sağlanabilir. Sizin için sunulan seçenekleri değerlendirin ve bu avantajlar üzerinden direkt olarak fırsatların değerlendirilmesini sağlayın.

Enerji Kimlik Belgesi İstenmeyen Yapılar

EKB’nin zorunlu olduğu durumlar var. Ancak hangi yapılar enerji kimlik belgesi almak zorunda değil? Çoğu zaman sorulan sorular arasında EKB’nin zorunlu olmadığı yapılar olduğundan, yanıtlanıyor. Alınması Bakanlık tarafından zorunlu görülmeyen bina özellikleri aşağıdaki gibidir.

  • Kullanım süresinin 2 yıldan az olması
  • Sanayi sektöründe üretim faaliyeti yürüten binalar
  • Sera ve atölyeler
  • Toplam kullanım alanının 50 metrekareden küçük olması
  • Isıtma soğutmaya ihtiyaç duymayan, münferit inşa edilen depo, ağıl, ahır, ardiye gibi yapılardır.

Yukarıda verilen yapıların EKB alması zorunlu değildir. Bu şartları sağlamayan diğer yapılar için ise 2011 öncesi yapılanların 2020 yılının Ocak ayına kadar, direkt olarak EKB alınması gerekiyor. EKB başvurusu için direkt olarak yapıya dair bilgilerin verilmesi sağlanarak başvurunun gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Enerji Kimlik Belgesi Online Sorgulama

Dilerseniz belge sorgulamanızı online olarak yapabilirsiniz. Bunun için e devlet üzerinden sorgulama kabul edilir. Bilgilerin girilmesi ile E-devlet kapsamında detaylar sunulur. Bilgileri doğru girerek anında Diyarbakır enerji kimlik belgesi sorgulama işleminin gerçekleşmesi sağlanabilir.

HIZLI TEKLİF AL


HIZLI EKB TEKLİFİ ALIN
Whatsapp'tan Yazın Hemen Arayın
SİZİ ARAYALIM