Edirne Enerji Kimlik Belgesi


Edirne Enerji Kimlik Belgesi

Enerji kimlik belgesi avantajları neler? Enerji tasarrufu için Bakanlık tarafından çıkarılan mevzuat neyi hedefliyor?

Aslında Edirne enerji kimlik belgesi ile enerji kullanımının kentte standart ölçülerde olması sağlanıyor. Belli yapıların enerji kullanımlarının kontrol altında olması, belirlenmiş olan sınıflar üzerinden değerlendirilmesinin sağlanması önemli. Bunun için tasarrufun arttırılması da sağlanıyor. Örneğin iskan almak isteyen yapıların C sınıfının altında bir enerji kimlik belgesine sahip olması durumunda, direkt olarak iskan verilmemesi, olumsuz sonuçlanması söz konusu oluyor. Yapıların inşa edilmesi sırasında enerji kontrollerinin yapılması ve buna göre hareket edilmesi zorunlu kılınmış oluyor.

HIZLI TEKLİF AL

18. Yüzyılın En Büyük Şehri; Edirne!

88 yıl Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapan Edirne, 18. Yüzyılda Avrupa’nın en büyük 7 şehrinden biri olmuştur. Kentin mimarisi ve eski camileri ile açık müze şeklinde bir yapısı vardır. Trakya bölgesinin en önemli kentlerinden olan Edirne; Bulgaristan ve Yunanistan’a sınır komşusudur. Ekonomisi genel anlamda tarıma ve hayvancılığa bağlı olan Edirne, turizm açısından da önemli bir paya sahiptir. Ayrıca geleneksel yağlı güreş müsabakaları Edirne Kırkpınar’da gerçekleşmektedir.

Bakanlık Onayı ile Enerji Kimlik Belgesi Almak

Bakanlık tarafından belirlenmiş olan standartlar var. Elbette bu standartlar kapsamında enerji kimlik belgesinin alınması sağlanıyor. Bunun için mutlaka bakanlık onayı gerekiyor. Başvurunuzun ardından oluşturulan detaylar, belge ve diğer nitelikler bakanlık onayına sunuluyor. Onay geldikten sonra belgenin teminin size sunulması sağlanıyor.

Enerji Kimlik Belgesi Almak;

Belge almak için başvurunuzu sunmanız yeterlidir. EKB başvurusu, kolay bir şekilde yapılır. Bu alanda kurumsal şekilde hizmet veren, yasal hakkı olan firmamız aracılığı ile ya da direkt olarak alanında belgeli şekilde hizmet veren personellerimiz ile EKB’nin alınması sağlanır. Başvuru formunu doldurabilir ya da direkt olarak iletişime geçerek, belgeyi almak için gerekenin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Firmamız tarafından size detaylı bilgi sunulacak ve bunun üzerinden belgenin temin edilmesi sağlayacaktır. Fiyatlar ya da diğer merak ettikleriniz konusunda da bizi arayabilirsiniz.

Binalarda Enerji Performansının Belirlenmesi

Belgenin temin edilmesinde dikkat edilen hususlar var. Edirne enerji kimlik belgesi alma koşulları kapsamında dikkat edilerek iki yapı hususu var. Binalar iki şekilde sınıflandırılıyor; mevcut bina ve yeni bina olmak üzere. 1 Ocak 2011’den bu yana yapılan binaların tamamı, yeni bina olarak sınıflandırılır. Direkt olarak bu binaların EKB başvurusunun iskan öncesinde alınması istenir. Bu durumda 2011 sonrasında yapılan hiçbir binanın, EKB sorunu olmaması gerekiyor. İskân öncesinde alınmış olduğu ve C sınıfı ya da üstünde bir sınıfta olduğu kabul edilip, enerji kullanımına o şekilde izin verilmiştir denebilir.

A’dan G ye kadar yapılmış olan enerji sınıflarında en iyisi A grubudur. Türkiye’de bu enerji sınıfında %4’lük yapının olduğu söylenebilir. Genel olarak ise B sınıfında %19, C sınıfında ise %32 oranında yapının olduğu netleşmiştir. Bunları göz önünde bulundurarak, bakanlık tarafından incelemeler yapılır ve önlemler alınır. Yapının 2011 öncesinde yapılması durumunda ise binanın metrekare ve diğer koşullarının da belgeyi zorunlu kılması söz konusu olabilir. Bunun için sunulmuş olan son tarih 1 Ocak 2020 olarak belirlenmiştir.

Enerji Kimlik Belgesi Alınması Gereken Binalar

Bina kategorileri belirlenmiştir. Uygun olan kategoriler için hizmet verilir. Edirne enerji Kimlik Belgesi başvurusu için bina kategorilerine bakılarak, binanın dış cephesi ve buna benzer pek çok özelliğe göre yapılacak olan inceleme sonrasında belgenin temin edilmesi sağlanacaktır.

  • Tek katlı
  • Mega ölçekli evler
  • Müstakil evler
  • Çok katlı evler

gibi pek çok seçenek üzerinden EKB’nin alınmasını sağlar. 2 gün içinde EKB’nin alınması ve fiyat garantisinin sunulması avantajınız ile direkt olarak başvuru yapabilirsiniz.

HIZLI TEKLİF AL


HIZLI EKB TEKLİFİ ALIN
Whatsapp'tan Yazın Hemen Arayın
SİZİ ARAYALIM