Elazığ Enerji Kimlik Belgesi


Elazığ Enerji Kimlik Belgesi

Enerji kimlik belgesi mi almak istiyorsunuz? Son mevzuata göre, artık iskân alınması için öncesinde enerji kimlik belgesi temin edilmesi gerekiyor.

Peki, Elazığ hakkında biraz bilgi vererek başlayalım.

HIZLI TEKLİF AL

El’azık ve Elazığ’ın Hikayesi

Günümüze Elazığ olarak gelen kentin adı 1937 yılında Atatürk döneminde tahıl bereketi anlamına gelen el’azık olarak belirlenmiştir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat bölümünde yer alan Elazığ özellikle barajların yapılması ile ılıman bir iklime sahip olmuştur. Elazığ ovaları ile özellikle tarım anlamında güçlü bir ekonomiye sahiptir. Ayrıca kentin bakır ve krom gibi önemli maden kaynakları bulunmaktadır.

Elazığ ayrıca M.Ö. 3000’li yıllara dayanan bir tarihe sahiptir. Kış turizmi açısından da ülkemizde kış sporu kentlerinin başında gelen Elazığ için bizler de hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Enerji Kimlik Belgesi Başvurusu

Alanında uzman olan kişiler ve firmalar aracılığı ile Elazığ enerji kimlik belgesi başvurusu yapılabilir. Bunun için oluşturulmuş olan form yer alıyor. Formda gerekli olan bilgilerin doldurulması sağlanır. Hemen ardından ise sizinle iletişime geçildiğini göreceksiniz. Formda bilgilerin doğru olmasına dikkat ederek, sonrasında iletişime geçtiğinizde öğrenmek istediğiniz her hususun öğrenilmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun sağlanması durumunda herhangi bir sorun yaşanmadan direkt olarak kimlik belgesinin temin edileceğini göreceksiniz.

Enerji Kimlik Belgesi Formu;

Formu doldurarak belge için talepte bulunabilirsiniz. Sizin verdiğiniz bilgilerin hemen ardından sizinle bağlantı kurulup, öğrenmek istedikleriniz sunulur. Başvuru için diğer detaylar da verilir ve belgenin temin edilmesi sağlanır.

  • Bina türü
  • Yapı türü
  • İnşaat alanı ya da dair sayısı

gibi yapıya dair bilgilerin sunulması istenir.

Forma bu bilgilerin verilmesinin ardından size ulaşılması için direkt olarak isim soy isim, mail adresi ve telefon numarası gibi bilgilerin de verilmesi gerekiyor. Sonrasında sizinle bu numara üzerinden iletişime geçilerek hizmet almanız sağlanacaktır.

Enerji Kimlik Belgesi Nereden Alınır?

Başvurunuzun yapılması sağlanabilir. Ancak, sizin doğru bir hizmet, uzman desteği almanız açısından Elazığ enerji kimlik belgesi nereden alınır sorusuna verilen yanıta göre hareket etmeniz önerilir. Sizin için sorun olmaması açısından, mutlaka bu alanda uzman olan kişilerden hizmet almanız gerekiyor.

  • Enerji Kimlik Belgesi Düzenleme yetkisi olan kuruluşlar
  • Enerji Kimlik Belgesi uzmanlığı Sınavına Girmiş Tüzel Kişiler

Enerji kimlik belgesinin uzmanlar tarafından alınması, alınan belgenin kısa sürede temin edilmesi ve herhangi bir sorun olmaması açısından doğru bir seçim yapılmalıdır. Türkiye’nin hemen hemen her lokasyonunda hizmet veriliyor olması, bu zamana kadar sayısız yapı için bu belgenin temin edilmiş olması güvenliğin garantisidir. Sizin için sunulan seçenekleri değerlendirip hem uygun fiyatta hem de profesyonel hizmet sunan firma ile iletişime geçerek belge almak için talebinizi sunabilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesinin Amacı Nedir?

Enerji kimlik belgesinin alınması, binalarda harcanacak olan enerjinin aşağı yukarı tespit edilmesi ve buna göre tasarruf uygulamalarının gerçekleşmesi demektir.

Bunun için alınmış olan önlem, bakanlık tarafından her bina için enerji kullanımının hangi sınıf içinde olduğunu bilmek ile uygun görülmüştür.

A’dan G ye kadar numaralandırılmış olan aralıklar vardır. İskan almak isteyen binalar, C’nin altında olduğunda iskan verilmediğinden kimliğin düzenlenmesi – enerji tasarrufunun sağlanması zorunlu kılınır. Bu şekilde enerji tasarrufunun gerçekleşmesi zorunlu hale gelir.

Bakanlık onayı;

Belgenin alınması için bakanlık onayı gerekiyor. Hızlı bir şekilde Elazığ enerji kimlik belgesi alımı için öncesinde işlemler gerçekleştirilir. Bu alanda sağlanan uzmanlık tam da bu hususta önemlidir.

2 gün içinde belgenin oluşturulması ve ardından Bakanlık Onayının beklenmesi söz konusudur. 2 gün içinde verilecek olan enerji kimlik belgesinin süre bazında son derece avantajlı olduğunu bilmelisiniz.

Seçenekleri değerlendirip, mümkün olan en uygun ödeme ile siz de enerji kimlik belgesinin temin edilmesini anında sağlayabilirsiniz.

HIZLI TEKLİF AL


HIZLI EKB TEKLİFİ ALIN
Whatsapp'tan Yazın Hemen Arayın
SİZİ ARAYALIM