Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları İstanbul


Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları İstanbul

Enerji kimlik belgesi fiyatları İstanbul için bakılacak olduğunda, öncelikle bu belgenin ne olduğu bilinmelidir. Enerji kimlik belgesi binanızın harcadığı enerjiyi hesaplayarak binanız için enerjisi sınıflandırması yapan bir belgedir. Bu sınıflandırma A' dan G' ye kadar harflerle değerlendirilmektedir.  A sınıfı yüksek verimli binaları, G sınıfı ise düşük verimli binaları temsil etmektedir. Yeni yapılan binalar için bu sınıflandırma C’nin altında olmamalıdır.

Enerji verimliliği değerlendirmesi yapılırken binadaki ısıtma, soğutma, havalandırma, aydınlatma ve sıcak su değerleri göz önünde bulundurulmaktadır. Binanın cephesi, bulunduğu iklim koşulları, binada mantolama olup olmaması, bina yapılırken kullanılan malzemeler, binadaki pencere boyutları, kullanılan kapı ve cam çeşitleri gibi birçok değer hesaplama da rol oynamaktadır. Enerji kimlik belgesi fiyatları İstanbul için nasıldır?

Bu aşamada belge alımı için yapılması gerek işlemlere bakmak gereklidir.2008 tarihinde yürürlüğe giren bina enerji performansı yönetmeliğine göre 2020 yılına kadar tüm binalar için enerji kimlik belgesi alınması zorunludur.  Enerji kimlik belgesi alınacağı zaman binanın enerji sınıfını iyileştirmek için bazı önlemler alınması önerilmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları İstanbul İçin Nedir?

Enerji verimliliği danışmanlık şirketleri tarafından ortaya konulacak olan enerji kimlik belgesi mimari proje, ısı yalıtım projesi, elektrik projesi ve mekanik tesisat projesi ile ortaya konulabilmektedir.  Bu nedenle enerji kimlik belgesi alınacağı zaman gerekli olan projelerin hazır olması, değil ise öncelikle bu projelerin çıkarılması istenmektedir.

Belirtilen evraklar ile bir danışmanlık şirketine başvuru yaptığınız zaman öncelikle binanız incelemeye tabi tutulur. Bu incelemeler ile bina hakkında teknik ve genel bilgiler toplanır. Bu bilgiler doğrultusunda binanızın enerji kimlik belgesi hazırlanır. Bu nedenle enerji kimlik belgesi fiyatları İstanbul için nedir diye bakılacak olduğunda enerji kimlik belgesi fiyatları İstanbul İzmir Bursa gibi tüm şehirlerde gerekli olan ön belgelerin hazır olup olmamasına bağlı olarak artış gösterebilmektedir.

Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları İstanbul İçin Sabit Midir?

Enerji kimlik belgesi çıkarılacağı zaman binanın eski ya da yeni olması en önemli unsurdur. Bunun dışında yapının cinsi ve yapıda bulunan daire sayısı da ortalama bir fiyat verebilmek için gereklidir. Binanın mimari projesi, tapusu ve varsa ruhsatı ile yapılacak başvurulardan sonra yapılacak ölçümler ile kaçaklar tespit edilerek önlemler ve iyileştirme çalışmaları konusunda bilgiler verilebilecek ve enerji kimlik belgesi çıkarılabilecektir.

Bu konuda hizmet veren birçok firma bulunmakta ve bu firmaların hemen hemen tamamında konu ile ilgili web siteleri üzerinde başvuru formları bulunmaktadır. Enerji kimlik belgesi çıkarmadan önce araştırma yaparak güven duyduğunuz birkaç firmadan başvuru formu doldurarak enerji kimlik belgesi fiyatları İstanbul için araştırma yapmanız ve sizin için en uygun fiyatı değerlendirmeniz önerimizdir. Enerji kimlik belgesi fiyatları İstanbul için sabit midir, elbette ki değildir firmalara, hizmet kalitesine ve binanın durumuna göre farklılıklar göstermektedir.


HIZLI EKB TEKLİFİ ALIN
Whatsapp'tan Yazın Hemen Arayın
SİZİ ARAYALIM