Erzurum Enerji Kimlik Belgesi


Erzurum Enerji Kimlik Belgesi

Sık sık gündeme gelen enerji kimlik belgesi için tüm detayları sunuyoruz. “Nedir, nasıl alınır?” gibi merak ettiğiniz soruların yanıtını aşağıda bulabilirsiniz. Ama önce biraz Erzurum’dan bahsedelim:

HIZLI TEKLİF AL

Kış Eğlencesi: Erzurum!

Türkiye’nin en yüksek şehri olan Erzurum kış turizmi ve kayak sporları için bilinen Palandöken ile ün salmıştır. 100’den fazla endemik bitki türüne sahip olan şehir sert iklim şartlarına sahiptir. Milli mücadelenin kilit noktalarından olan Erzurum, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla adını Türk tarihine not düşmeyi başarmıştır.

Erzurum ekonomisi tarım ve hayvancılık başta olmak üzere madencilik, turizm ve ormancılığa bağlıdır. Ayrıca Erzurum Oltu Taşı ile ünlüdür.

Enerji Kimlik Belgesi Nedir?

İlk olarak enerji kimlik belgesi nedir sorusunun yanıtını vererek başlayalım. EKB, Enerji Verimliliği Kanunu ile hayatımıza girmiştir. Enerjinin ve kaynakların verimli kullanılması, enerji kayıplarının önlenmesi ve performansı resmi bir şekilde ortaya koyan kanundur. Belge, kanun kapsamında binalarda enerji performansı yönetmeliğinin oluşturulmasını sağlamıştır. Bu yönetmeliğe göre binalar için enerji sınıflandırılmaları yapılmıştır. A’dan G’ye kadar harflendirilmiş olan sistem üzerinden kimlik belgesi verilir.  C sınıfı en kötü enerji sistemi sonucudur. Bunun altında olan sonuçlar için zaten iskan alınmaz.

Yeni bina ve mevcut bina;

Yeni binaların şu anda iskan almak için mutlaka enerji kimlik belgesi almak için başvurusunu yapması gerekiyor. İskân alınırken bu belge isteniyor. Sonucunda C sınıfının altında olan bir sonuç çıktığında, yeni bina için iskan verilmiyor.

Şehrimizdeki eski binalar – mevcut binalar için istenen ise 1 Ocak 2020’ye kadar Erzurum enerji kimlik belgesi almak için gerekenin yapılmasıdır. Binaların özellikleri ve diğer kriterleri de dikkate alınarak direkt olarak belgenin temin edilip edilmemesi gerektiği konusunda bilgi alınabilir.

Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları

Enerji kimlik belgesi almak isteyen kişiler için en uygun fiyatlar ile hizmet veriyoruz. Yapılan indirimler ve kampanyalar sayesinde, siz de EKB’nin avantajlı şekilde temin edilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken hemen iletişime geçmek. En kısa süre içinde sizin talep ettiğiniz bina üzerinden bilgi verilecektir. Mümkün olan en uygun ödeme ile avantajlı şekilde sonuç alacağınıza emin olabilirsiniz.

Avantajlarınız;

 • %20 yan bina indirimi
 • Her lokasyon için hizmet sunulması
 • Ücretsiz danışmanlık hizmeti
 • En iyi fiyat garantisi
 • Kusursuz hesaplama ve dijital arşiv
 • Alanında uzman olan mühendisler

ile hem uygun fiyatlardan hem de profesyonel hizmet alma imkanı elde edeceksiniz. Bunu değerlendirip, direkt olarak hizmet alabilirsiniz. Erzurum enerji kimlik belgesi fiyatları kapsamında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu alanda uzman olan kişilerden alacağınız bilgi sayesinde, direkt olarak ödemelerinizin de netleşmesi sağlanacaktır. Piyasaya göre son derece uygun fiyatlar ile hizmet veriliyor olmasının yanında uzmanlık da sizin için avantajlı olacaktır. İletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesi Alma Aşamaları

Peki, nasıl enerji kimlik belgesi alınır? Sizin için sunulan hizmette ilk olarak iletişime geçmeniz istenir. Telefon ile arayarak teklif alabilirsiniz. Hemen ardından 1 ya da 2 iş günü içinde projelendirme yapılacaktır. Ardından ise bakanlık onayı gerektiğinden, kurumsal aşamaların tamamlanması beklenecektir. Enerji Kimlik Belgesi Onayı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onay gerekiyor. Bu onayın alınmasından sonra ise direkt olarak belgeniz hazırlanmış oluyor. Direkt olarak belge almak için tamamlanması gereken aşamalar bunlar.

 1. İletişime geçebilirsiniz.
 2. Proje detaylarını öğrenebilir, fiyat alabilirsiniz.
 3. Hızlı proje yapımı sağlanabilir.
 4. Bakanlık onayı alınır.
 5. Belge tamamlanmış olur.

Yukarıda verilen aşamalar tamamlandığında, direkt olarak belgenin teslim edilmesi sağlanır. Sonrasında binanız için iskan almanız mümkün olur. Erzurum enerji kimlik belgesi nasıl alınır sorusuna verilen yanıt üzerinden, avantajlı hizmet alabileceğiniz firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI TEKLİF AL


HIZLI EKB TEKLİFİ ALIN
Whatsapp'tan Yazın Hemen Arayın
SİZİ ARAYALIM