Giresun Enerji Kimlik Belgesi


Giresun Enerji Kimlik Belgesi

Enerji kimlik belgesi sorgulama işlemi e-devlet üzerinden yapılır. 2011 öncesinde yapılan bir binada oturuyorsanız, belgeniz temin edilmiş olacaktır.

İskân alınması için EKB’nin temin edilmesi istenir. Kontrol etmek amacı ile Giresun enerji kimlik belgesi sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem E devlet üzerinden gerçekleştirilir. Kendi şahsi e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmanız durumunda, direkt olarak bu sorgulamayı yapabileceğiniz sayfaya geleceksiniz. Arama motorunu kullanarak da yapabilirsiniz. Direkt olarak sorgulama yaparak, anında bilgi alabilirsiniz.

HIZLI TEKLİF AL

Yeşilin Maviyle Buluştuğu Nokta

Karadeniz’in doğusunda yer alan Giresun yemyeşil doğası ve berrak deniziyle tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Balıkçılık ve fındık yetiştiriciliği bölge sakinlerinin en önemli gelir kaynaklarıdır. Giresun mutfağında sebze önemli bir yer tutmaktadır.

Tüm Karadeniz Bölgesi gibi Horon da Giresun için bir vazgeçilmezdir.

Enerji Kimlik Belgesi Hakkında

EKB’nin sorgulanması, son dönemde gündeme gelen bir belge olması sebebi ile merak ettikleriniz arasında olabilir. Elbette kafanızda bu belge ne işe yarıyor, kimlere zorunlu, nasıl alınır gibi sorularınızın olması olağan. Bunları göz önünde bulundurup, direkt olarak belgenin temin edilmesini de sağlayabilirsiniz. Burada edindiğiniz bilgiler sizin avantajlı olmanızı sağlayacaktır.

Enerji kimlik belgesi zorunluluğu olan yapılar hangileri?

En çok merak edilen sorular arasında EKB’nin zorunluluğu var. Bakıldığında 2011 yılında kesinleşmiş olan bu mevzuat için bu yıldan sonrasında yapılan her bina için belge temin edilmiş olmalıdır. Bu durumun nedeni ise direkt olarak bu belgenin iskan alınması için gerekli olduğudur. Sizin için sunulan bu seçenek, bina yaşına göre değerlendirilmiş olacak.

Elbette zorunlu olması, sadece bina yaşı ile alakalı bir durum değildir. 50 metrekarenin üzerinde bir yaşam alanının olması da minimum sınırdır. Bu sınıra göre hareket etmelisiniz. Binanın cephesi, özellikleri gibi 3 sayfalık bir EKB raporuna göre Bakanlığın da onayı ile Giresun enerji kimlik belgesi almak mümkün olacaktır. Değerlendirmenizi yapabilir, ona göre direkt olarak belgenin alınmasını sağlayabilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesi Şartları

50 metrekarenin üzerinde yaşam alanı olan ve yapının 2 yıldan fazla kullanım ömrü – işlevselliği olması şartlarını sağlayan tüm yapılarda direkt olarak EKB’nin alınması zorunlu oluyor. Bunun değerlendirilmesi yapılır ve şartları sağlayanların EKB alması gereklidir.

Bina Çeşidi;

Mevcut ve yeni olmak üzere alınacak olan belgelerde iki bina şartı sunulur. Bu binalara göre direkt olarak EKB’nin ne zaman kadar alınması gerektiği sorusunun yanıtı verilir.

2011 yılından itibaren yapılmaya başlanan, yapılan binalar için iskan alınırken belge başvurusunun da tamamlanması gerektiği sonucu çıkarılmıştır. Bunun dışında 2020’ye kadar da mevcut olan binaların EKB zorunluluğunu yerine getirmesi istenir.

Şartları sağlayan binaların, bina çeşidini de göz önünde bulundurarak enerji kimlik belgesi başvurusu yapıp, zorunluluk üzerinden doğru şekilde hareket etmesi gerekir. Sizin için sunulan avantajlı fiyatlarımız elbette olacaktır. Bu teklifi değerlendirip, direkt olarak başvurunuzun profesyonel şekilde gerçekleşmesini de sağlayabilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesi Fiyat

Firmamız aracılığı ile yapılacak olan başvurunun uygun ödemeler ile gerçekleşmesi sağlanır. Bunun için direkt olarak fiyatları inceleyebilirsiniz. Bina çeşidi, ilk başvuru olup olmadığı gibi indirimlerden de faydalanmanız sağlanabilir. Belirlenmiş olan indirimleri değerlendirip, direkt olarak avantajlı şekilde EKB’nin alınması da sağlanabilir.

Fiyatları inceleyerek, sizin için sunulan seçenekleri değerlendirin. Giresun enerji kimlik belgesi fiyat kapsamında firmanın avantajlı teklifleri olacağından direkt olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. En uygun ödemelerin sunulacak olması ile avantajlı şekilde EKB’nin temin edilmesi sağlanacaktır. Güvenli ve profesyonel şekilde belge başvurusu ve temini yapılacaktır.

HIZLI TEKLİF AL


HIZLI EKB TEKLİFİ ALIN
Whatsapp'tan Yazın Hemen Arayın
SİZİ ARAYALIM