CO2NNECTOR

Kullanıma Hazır Karbon Ayak İzi Hesaplama Aracı
KARBON AYAK İZİNİZİ HESAPLAMAK HİÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI!
Co2nnector

Karbon denkleştirme doğayı koruma konusunda atılabilecek önemli bir adım. Bu öneminden dolayı karbon denkleştirmenin herkes için ulaşılabilir bir hizmet olması gerektiğine inanıyoruz.

Bu fikirden ilham alarak kendine özgü çalışma prensibiyle rakiplerinden ayrılan karbon ayak izi hesaplama aracımız olan Co2nnector’ı geliştirdik. Co2nnector, web sitenize yerleştirerek ziyaretçilerinize karbon denkleştirme hizmeti sunabileceğiniz bir araç, ve tamamen ücretsiz!

CO2NNECTOR'IN
SAĞLADIĞI
AVANTAJLAR

 • Karbon ayak izi hesaplamalarını ve karbon denkleştirme sistemini kolaylaştırmak çevre bilincini çevre bilincini besleyerek sürdürülebilir ve yeşil bir gelecek ihtimalini her geçen gün artırıyor.

 • Böyle büyük bir amaca hizmet etme fırsatını vermek, son tüketicinin ihtiyaçlarına hizmet
  ederek müşteri memnuniyetinin artmasını
  müşteri memnuniyetinin artmasını
  sağlıyor.

 • Bütün bunların yanı sıra, Co2nnector ile bu hizmetin yaygınlaşmasına katkıda bulunduğunuzda küresel gelişmelere uyum sağlamış, sürdürülebilirliğe
  alan açmış sürdürülebilirliğe alan açmış , vahşi hayatın korunmasına katkıda bulunmuş; kısacası dünyamızı güzel ve yaşanılabilir bir yer kılan birçok faktörü desteklemiş oluyorsunuz!

NEDEN
CO2NNECTOR

1 Kullanıcı dostu arayüz
down-chevron
Semtrio destekli sürekli gelişim 2
down-chevron
3 RINA tarafından doğrulanmış hesaplamalar
down-chevron
Ve kurulumu için gereken süre sadece 5 dakika! 4
1 Kullanıcı dostu arayüz
down-chevron
2 Semtrio destekli sürekli gelişim
down-chevron
3 RINA tarafından doğrulanmış hesaplamalar
down-chevron
4 Ve kurulumu için gereken süre sadece 5 dakika!

CO2NNECTOR
KİMLER İÇİN?

Co2nnector, bireysel karbon emisyonlarını hesaplamak, analiz etmek ve dengelemek isteyen herkes için doğa dostu bir fırsat sunuyor.

Co2nnector-Plus-Green Co2nnector-Plus-Green-Mobile

Co2nnector aracılığıyla her türlü aktivite ve tüketim süreci sonucunda açığa çıkan karbon emisyonlarınızı kolayca hesaplamakla kalmaz, Semtrio portföyünde yer alan onaylı çevre dostu projeleri destekleyerek emisyonlarınızı telafi edebilirsiniz.

Aynı zamanda web sitelerine kolayca entegre olan yazılımımızla çevreye karşı duyarlılığınızı göstermek ve iklim krizine karşı mücadelede yer almak için ziyaretçi kitlenizi kendi karbon emisyonlarını dengelemeleri için teşvik edebilirsiniz.

CO2NNECTOR
NASIL KURULUR?

Tek yapmanız gereken Co2nnector’ın kodlarını kopyalayıp web sitenize yapıştırmak!
Aşağıdaki kodu panonuza kopyalayın:
<link rel="stylesheet" href="https://widget.co2nsensus.com/css/app.scss" crossorigin="anonymous" /><script src="https://widget.co2nsensus.com/js/app.js" charset="utf-8" crossorigin="anonymous"></script>
CopyIcon
copy copied
Kodu, web sitenizdeki HTML'nin </head>
kapanışının yukarısına yapıştırın.
Şimdi de bu kodu panonuza kopyalayın:
CopyIcon
copy copied
Co2nnector'ın çalışmasını istediğiniz
sayfalarda web sitenizdeki HTML'nin
kapanışının </body> üzerine yapıştırın!

4 adımlık bu kolay kurulumu gerçekleştirdiğiniz anda API yazılımımız kullanıma hazır olacak! Kurulum sürecinin herhangi bir kısmında desteğe ihtiyacınız olduğu takdirde istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Faq-Image

SIKÇA SORULAN SORULAR

Karbon Ayak İzi Nedir?

Karbon ayak izi, insan faaliyetlerinin sebep olduğu sera gazı (GHG) emisyonlarının karbondioksit eş değeri (CO2e) cinsinden ölçülüp gösterilmesidir.

Kişisel Karbon Ayak İzi Nedir?

Kişisel karbon ayak izi veya diğer adıyla bireysel karbon ayak izi, bireylerin faaliyetleri sonucunda salımı gerçekleşen sera gazı (GHG) emisyonlarının karbondioksit eş değeri (CO2e) cinsinden gösterimidir.

Sera gazına sebep olan faaliyetler arasında evlerde kullanılan enerji ve ulaşım gibi birçok alan bulunmaktadır.

Kişisel Karbon Ayak İzi Nasıl Hesaplanır?

Kişisel karbon ayak izinin birçok kaynağı olması hesaplama işlemlerini zorlaştırmaktadır.

RINA onaylı CO2nnector yazılımı en doğru hesaplamaları sunarak karbon ayak izinin kullanıcı dostu bir arayüz ile hesaplanmasını sağlamaktadır.

CO2nnector Nedir?

CO2nnector, bireylere sunduğu kişisel emisyonlarını hesaplama, analiz etme ve ofsetleme (dengeleme) hizmetiyle öne çıkmaktadır.

Kullanımı kolay olan CO2nnector, karbon ayak izi hesaplamalarına ek olarak uluslararası alanda geçerliliği olan karbon ofset projelerine erişim ve karbon emisyonlarını telafi etme imkânı sağlamaktadır.

Karbon Ofset (Dengeleme) Nedir?

Karbon ofset , diğer adıyla karbon dengeleme, uluslararası alanda geliştirilen projelere yapılan yatırımlarla karbon emisyonlarının telafi edilmesidir.

Karbon ofset projeleri arasında yenilenebilir enerji ve ağaçlandırma gibi sürdürülebilirliği destekleyen projeler yer almaktadır.