Tunceli Enerji Kimlik Belgesi


Tunceli Enerji Kimlik Belgesi

Tunceli enerji kimlik belgesi enerji ihtiyacının oldukça arttığı dünyamızda daha verimli ve yaşanılabilir bir çevrenin inşası için yürürlüğe girmiş bir uygulamadır. Tunceli ilinde ikamet eden vatandaşlarımızı ilgilendiren Tunceli enerji kimlik belgesi ülke ekonomisinin kalkınmasında da önemli paya sahiptir.

Enerji konusunda arz ve talebin birleştiği bir noktada bulunan ülkemiz hem kendi enerji ihtiyacını karşılamak hem de gelecekte ortaya çıkacak enerji problemlerine çözüm olarak uygulamaya koyduğu Tunceli enerji kimlik belgesi ile başta enerji olmak üzere ekonomik ve sosyal alanlarda ilerlemeyi hedefler. Vatandaşlara düşen görev ise Tunceli enerji kimlik belgesi konusundaki sorumluluklarını yerine getirmektir.

HIZLI TEKLİF AL

Tunceli Hakkında

Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde bulunan ve sert karasal iklimin hâkim olduğu Tunceli; enerji konusunda bir nebze kıt illerimizden biridir. Özellikle kış aylarından enerji ihtiyacının arttığı Tunceli’de yaz aylarında enerjiye olan ihtiyaç daha düşüktür. Soğuk hava ve sert kış koşullarına sahip Tunceli’de nüfus yaklaşık 90 bindir.

İş imkânı ve diğer ekonomik şartların da çok gelişmiş olmadığı Tunceli’de enerji verimliliğinin sağlanması açısında Tunceli enerji kimlik belgesi önem kazanır.

Tunceli ekonomisinin kalkındırılmasında oldukça önemli bir yeri olan Tunceli enerji kimlik belgesini alarak siz de hem ekonomik refaha katkı yapabilir hem de geleceğin büyükleri olan çocuklara daha sağlıklı bir çevre bırakabilirsiniz.

Enerji Kimlik Belgesi Nereden Alınır?

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ve ilgili yönergelerle desteklenen Tunceli enerji kimlik belgesini almak için yapmanız gereken bu konuda hizmet veren bir özel danışmanlık firması ile iletişim kurarak ekb konusunda hizmet almaktır.

Enerji kimlik belgesi ülkemizde son dönemlerde en çok konuşulan ve araştırılan konulardan bir tanesidir. İnsanlığın daha iyi bir dünyada yaşaması ve ekonomik gelişmişliğin enerji unsuru ile desteklenmesini sağlayan ekb Bayındırlık ve İskân Bakanlığı tarafından özel olarak yetkilendirilmiş danışmanlık firmalarınca verilir.

Kişilerin başvurusu esasına göre verilen bu belge alınmadan önce başvurulan firmada bir enerji kimlik belgesi uzmanı olup olmadığı konusunda değerlendirme yapılmalıdır. Aksi takdirde başvuru yapsanız bile belgeyi alamayacaksınız. Böylece zaman ve paranızı boşa harcamış olacaksınız.

Enerji Kimlik Belgesi Ne Kadara Alınır?

Enerji kimlik belgesi almadan önce aklındaki bütün soru işaretlerini gideren bireyler son olarak fiyatları değerlendirir. Enerji kimlik belgesi ne kadara alınır bu anlamda en çok sorulan sorudur. Ancak bu soruya net bir cevap vermek imkânsızdır. Enerji kimlik belgesi almak için yapılacak ödeme bir hesaplama sonrasında ortaya çıkar.

Bu hesaplamada m2 birim fiyatı ve bina m2si çarpılır. İki değer çarpıldıktan sonra ortaya çıkan değer enerji kimlik belgesi için ne kadar ödenmesi gerektiğinin yanıtıdır.

Tunceli enerji kimlik belgesi için ödenecek birim ücreti 0,1 TL ila 1 TL arasında değişir. Buradaki değişkenlik firmaların fiyat politikalarından kaynaklanır.

Enerji Kimlik Belgesi Tunceli

Enerji kimlik belgesini Tunceli ilinde almak istiyorsanız ilk olarak bu alanda hizmet sunan firmaları tespit etmelisiniz. Tunceli’de kaliteli ve güvenilir bir şekilde ekb hizmeti sunan firmanızı seçerken fiyat unsurunu da göz ardı etmemeniz gerekir.

Bu nedenle firma seçimi konusunda oldukça hassas olmalısınız.

HIZLI TEKLİF AL


HIZLI EKB TEKLİFİ ALIN
Whatsapp'tan Yazın Hemen Arayın
SİZİ ARAYALIM