EPD | ÇEVRESEL ÜRÜN BEYANI

Ürünlerinizin çevreye olan etkileri EPD ile şeffaf, ve karşılaştırılabilir.
EPD-Vector

Geleceği hedefleyen şirketler için ihracat daha önce hiç olmadığı kadar önemli. EPD, yani Çevresel Ürün Beyanı ile ürünlerinizin verimliliğini ve güvenilirliğini artırabilir, Avrupa pazarı söz konusu olduğunda zorlu bir süreç olan ihracat süreçlerinizi daha rahat yönetebilirsiniz.

EPD, ürünlerinizin kullanım ömrü boyunca çevresel performansını ve çevreye etkisini şeffaf ve tarafsız bir şekilde bildiren doğrulanmış bir belgedir. EPD belgelerinizi ISO 14025 standartlarına ve Uluslararası EPD Sistemi veya IBU Sistemi yönetmelikleri uyarınca hazırlıyoruz.

Sektör Fark Etmeksizin EPD

Construction-Illustration

Her sektör için gerçekleştirilebilen Çevresel Ürün Beyanları; LEED ve BREEAM gibi yeşil bina sertifikasyon süreçlerinde sağladığı ekstra kredilerden dolayı inşaat sektöründe oldukça önemli bir konumda bulunuyor.

Ürün değerini artırmanın en güvenilir yollarından biri olan EPD’yi aşağıdaki sektörlerden birinde faaliyet gösteriyorsanız özellikle göz önünde bulundurmalısınız.

  • YAPI MALZEMELERİ
  • TEKSTİL
  • KİMYA
  • AMBALAJ
  • MATBAA

Şeffaf ve yeşil bir ürün stratejisi artık hem mümkün, hem de kanıtlanabilir.

Bir ürün için EPD’ye sahip olmak, yaşam döngüsü boyunca çevreye olan etkisi hakkında gönüllü bir beyanda bulunduğunuz anlamına gelir.

Awarded-Product-Illustration
Megaphone

Kamu ve özel sektör paydaşları tarafından gittikçe daha fazla talep edilen EDP, çevre bilincinizi kanıtlayarak sektörde öne çıkmanıza yardımcı olur.

EPD’yi Tercih Etmeniz İçin 4 Sebep

EPD şirketinize çevresel ve ekonomik anlamda sayısız
yarar sağlar.

İhracat Kolaylığı

Kyoto Protokolü’ne uyumluluk için gerekli referans belge ihtiyacınızı karşılayarak Avrupa ülkelerine olan ihracatınızı kolaylaştırır.

Rekabet Avantajı

Ürün optimizasyonu için potansiyelinizi ortaya çıkarır, çevresel performansınızı ölçülebilir hale getirerek sektörde rekabet avantajı sağlar.

Marka Değeri

Şeffaf, tarafsız, anlaşılır ve bilimsel verilere dayanan bir belgelendirme ile marka değerinizi yükseltir.

Verimlilik ve Güvenilirlik

Uluslararası standartlara dayanması ve üçüncü taraflarca doğrulanması sebebiyle güvenilirlik sağlar, üretim ve pazarlama süreçlerinin verimliliğini artırır.

Semtrio ile EPD Sürecini Yönetmek Çok Kolay

  • 01 PLANLAMA
  • 02 VERİ TOPLAMA
  • 03 LCA ÇALIŞMASI
  • 04 DOĞRULAMA
  • 05 YAYINLAMA

PLANLAMA

Uzman ekibimiz tarafından şirket yetkililerine EPD süreci hakkında bilgilendirme yapılır, proje süreci planlanır ve İşleme alınacak faaliyet ve ürün grupları belirlenir.

Neden Semtrio?

PCR Çalışmaları

Uluslararası PCR komitelerinde geliştirici ve moderatör sıfatıyla yer alıyor, EPD süreçlerinde kılavuz olarak kullanılan Ürün Kategori Kuralları (PCR) geliştiriyoruz.

En İyi LCA Yazılımı

En iyi hizmeti hak ettiğinizi biliyoruz, bu yüzden dünyanın en geniş ve güncel veri tabanına sahip LCA yazılımı olan SimaPro’yu kullanıyoruz.

Alanında Uzman Ekip

Semtrio olarak küresel gelişmelerden haberdar, yeni nesil yöntemlerle çalışan alanında uzman ekibimizle en verimli sonuçları almanız için çalışıyoruz.