SEMTRIO


Sustainable Environmental Management ‘Sürdürülebilir Çevre Yönetimi’ anlamına gelen kelimelerin baş harflerinden ve de sürdürülebilirliğin çıkış noktası olan ‘Triple Bottom Line’ dediğimiz sürdürülebilirliğin 3 temel hususu olan ‘Çevresel’, ‘Ekonomik’ ve ‘Sosyal’ indikatörlerinin manasını taşıyan Trio eki ile firma adımız oluşturulmuş ve çalışmalarımızın temelini yansıtmaktadır.

Türkiye’deki sürdürülebilirlik alanındaki boşluğu doldurmak ve bu sektöre yenilikçi çözümler yaratmak için çıktığımız yolda amacımız Sürdürülebilirliği Ölçülebilir kılmaktır. Ölçemediğimiz bir kavramı değerlendirmek ve yönetmek mümkün olmadığından mottomuzu "Ölçemediğimizi DeğerIendiremeyiz" olarak belirledik.

Semtrio bünyesinde, ekibimizdeki Birleşik Krallık, Birleşik Devletler ve Hollanda’da eğitim görmüş ve tecrübe edinmiş sürdürülebilirlik uzmanları ile batı medeniyetlerinin akademik ve endüstriyel tecrübelerini ülkemize özgü koşullar ile harmanlayarak sektörlere ve firmalara özel sürdürülebilirlik çözümleri üretiyoruz.

Semtrio tüm sürdürülebilirlik faaliyetlerinin yanı sıra Enerji Kimlik Belgesi alanında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir şirkettir. Sürdürülebilirlik alanındaki uzmanlığımızı Enerji Kimlik Belgesi operasyonlarımıza da aktardık, sizler için kusursuz belgeler düzenliyoruz.

Neler Yaparız

Müşterilerimize şeffaf üretim yapmalarını sağlayabilecek bilgi birikimi aktarırız.

Müşterimizin endüstriyel tecrübe ve bilgisini “sürdürülebilirlik” bakış acısı ile değerlendirerek yol haritası çıkarırız.

Her müşterimizin çalışma şartlarına uyum sağlar, uygulaması zor olan taleplerde bulunmayız.

İşimizi uluslararası standartlara göre tüm dünyada kabul görecek biçimde yaparız.

Değişikliğe gitmeden, müşterimizin elindeki verilerle çalışmalara başlar, daha sonra yol hartası çıkarırız.

Müşterimizin ve paydaşlarının gerçekçi beklentileri her zaman çalışma kapsamımızdadır.

Ekibimizde her alan için bir uzmanımız bulunmaktadır. Farklı alanlardaki projelerimizde önce makine parkurunun başına geçerek üretimin hot spotlarını öğreniriz. İşin mutfağını öğrenmenin önemine inananlardanız.

Müşterimizin “know-how”ına ulaşmadan önce geniş kapsamlı Gizlilik Sözleşmeleri imzalarız. Müşteri güveni en önemlisidir.

Müşterinin beklentisi hedeflerimizin temelini oluşturur.

Müşterilerimizi sektörün öncüsü konumuna getirmek için çalışırız.

Eğitim olmazsa olmaz unsurlarımızdandır. Müşterimize öncelikle projemiz ile ilgili eğitim veririz.

Projelerimizi tamamladıktan sonra müşterimiz ile iletilişimiz bitmez. Her zaman kurumsal ve çevresel sürdürülebilirlik konusunda desteklerimizi karşılıksız olarak devam ettiririz.

Sürdürülebilirlik Proje ve Raporlarının raflardan kalmasını sevmeyiz. PR çalışmalarımız ile projenin sonuçlarını tüm dünyaya duyurmak isteriz ve müşterimize bu konuda da hizmet veririz.

Hitap edilecek paydaş gruplarına göre proje sonuçları ve raporları tasarım ekibimiz tekrardan değerlendirir.

Sektördeki en profesyonel çözüm hizmetlerini rekabetçi bir fiyatla sunmayı amaçlarız.

İlklerimiz ve Sektörlere Katkılarımız

Denim sektöründe İLK EPD-Çevresel Ürün Beyanlarını ISKO firması için hazırlayıp yayınladık.
Doğal elyaflardan mamul dokuma kumaşlar için LCA – Yaşam Döngüsü Analizi ve EPD – Çevresel Ürün Beyannamesi metodolojisi olan PCR dokümanını hazırladık.
Doğal Soda Külü için dünyada ilk LCA çalışması ve Trona madeni için LCI veri setini hazırlanmasını gerçekleştirdik.
Sodyum Karbonat ve Bikarbonat için dünyada ilk ve tek EPD Belgesini hazırlayıp yayınladık.
Beyaz Eşya Sektöründe ilk Su Ayakizi doğrulamasını gerçekleştirdik.
Altın madenciliği ve rafineri sektörünün ilk Karbon Ayakizi ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporlamasını gerçekleştirdik.
İnşaat sektöründe sürdürülebilir binalar için LCA çalışmalarını hızlandırdık.
Sürdürülebilirlik ve Yazılım gibi iki farklı kavramı bünyemizde birleştirdik ve Çevresel Yazılım Programımız “CO2NNectorPro” yu yarattık.
CO2nnectorPro ile ISO 14064-1 Karbon Ayakizi ve ISO 14046 Su Ayakizi süreçlerini %90 zaman ve %80 maliyet azalımı sağladık.
SİZİ ARAYALIM