Hakkımızda

SemTrio, sektörde tecrübeli kadrosu ile Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik alanlarında kaliteli hizmet ve çözüm odaklı entegre danışmanlık sağlamayı amaç edinmektedir. Sürdürülebilir büyüme ve çevreye olan etkilerin ölçülebilir ve beyan edilebilir olmasını, ulusal ve uluslararası pazarda iletişiminin yapılabiliyor olmasını misyon belirleyen SemTrio bu bağlamda müşterilerine çözüm odaklı ve özelleştirilmiş hizmetler sunmaktadır.

LEED Sertifikası, EPD - Ürün sürdürülebilirliği, GRI - Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporlaması, EcoLabel-EcoEtiket, Karbon Yönetimi ve Karbon Ayakizi, Yeşil Bina Sertifikası,  LCA – Yaşam Döngüsü Analizi, Enerji/Kaynak verimliliği ve Sürdürülebilir Bina Değerlendirmesi, Enerji Kimlik Belgesi konularında uzmanlaşmış, tecrübeli kadrosu İngiltere, Kanada, Amerika ve Hollanda gibi ülkelerde ilgili alanlarda yüksek lisans eğitimi almış ve yurt dışı ve Türkiye’de bu sektörde tecrübe edinmişlerdir.  Ekibimizde sürdürülebilirlik mühendisi, yapı fiziği mühendisi, kimya mühendisi, çevre mühendisi, enerji mühendisi, sürdürülebilir bina uzmanı ve finans danışmanları olmak üzere çeşitli bilim dallarından çalışma arkadaşlarımız bulunmaktadır.

SemTrio, her firmanın üretim, faaliyet ve pazar alanına göre özel sürdürülebilirlik perspektifi ile her sektörde faaliyet gösteren firmalara sürdürülebilirlik haritası ve çözümler üretmektedir.  

Türkiye’de sürdürülebilirlik anlayışının sağlam bir şekilde oturması ve devam etmesi için gayret gösteren bir firma olan SemTrio ekibi tarafından düzenli aralıklarla LCA – Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi eğitimleri hazırlanmaktadır. Bu eğitimler sürdürülebilir üretimin temelinden başlayarak LCA modellemesine kadar geniş içerikli uygulamalı olarak verilmekte olup sürdürülebilirliğe ve LCA konularına ilgili ve bu yönde eğitim almak isteyen tüm profesyoneller ve öğrenciler bu eğitimlere katılabilmektedirler.

SİZİ ARAYALIM