SU AYAK İZİ

Sürdürülebilir üretim stratejinizi tamamlamak için su ayakizinizi hesaplayın!

Sektörde öncü şirketler su yönetiminde olağan yaklaşımların artık yeterli olmadığını giderek artan bir hızla kabul ediyor.

Su Ayakizi Hesaplaması, işletmeniz için iyi değerlendirilmiş bir kurumsal su stratejisi geliştirmenize yarar sağlayacak farklı ve etkin bir bakış açısı sunar.

Water-Footprint-Vector
Daha Sürdürülebilir Üretim İçin Adım Atın!

Artan nüfus, hızlanan şehirleşme ve değişen dünya trendleri daha yüksek su tüketimine neden oluyor. Bundan etkilenen sadece bireyler değil. Şirketler için de büyük riskler oluşturan bu durum,Kurumsal Su Ayakizi hizmetimizle krizin fırsata çevrilmesinde büyük rol oynuyor. Semtrio’nun yenilikçi yöntemleriyle su tüketiminizi analiz edin ve daha sürdürülebilir bir üretim için ilk adımı atın!

Neden Daha İyi Su Yönetimi?

Su yönetimi risklerini tespit etmek ve kaynakları doğru kullanmak bugün hem şirketler hem de şirket paydaşları ve dünya için oldukça önemli.

Su ayakizini ölçmek ve su tüketimini mümkün olduğunca düşük tutmak konusunda önde gelen şirketler sahip oldukları bu sorumluluğa artık daha iyi yanıtlar veriyorlar.Su ayakizi yönetim süreçlerinde müşterilerimize en iyi rehberlik hizmetini veriyor ve öncü şirketlerle rekabet avantajı sunuyoruz.

Su ayakizi hesaplama ve raporlamaları, başarılı ve etkin bir sürdürülebilirlik yönetimi gerçekleştirirken iyi bir kaynak sağlar. Aynı zamanda paydaş iletişimi için de gerekli olan su ayakizi raporlamaları paydaş yönetimi için birçok platform ve iletişim aracında kullanılabilir.

Kurumsal
Sürdürülebilirlik
Raporlaması (GRI)
Karbon
Saydamlık
Projesi (CDP)
Entegre
Raporlar
Müşteri
Talepleri

NASIL YAPIYORUZ?

Su ayakizi hesaplamalarını ISO 14046 standartlarını takip ederek gerçekleştiriyoruz.

  • 01 KAYNAK TESPİTİ
  • 02 VERİ TOPLAMA
  • 03 HESAPLAMA
  • 04 RAPORLAMA

KAYNAK TESPİTİ

Kurumsal su ayakiziniz hesaplanırken en kapsamlı ve doğru sonuçlar için işletmenizin doğrudan ve dolaylı olarak tükettiği suyun kaynak tespiti yapılarak ilk adım atılır.

EN İYİ SONUÇLAR İÇİN

EN İYİSİYLE ÇALIŞIN

Semtrio olarak ilk günden beri geleneksel yaklaşımlardan farklı çözümler geliştiriyoruz. Kurumsal su ayakizinizi Semtrio tarafından dünyada bir ilk olarak geliştirilen su ayakizi yönetim yazılımımız ile ve raporluyoruz.

Şirketiniz için en verimli sonuçları elde etmek amacıyla uluslararası standartları ve en güncel metodolojileri baz alan ölçümler yapıyoruz.

Su ayakizi hesaplama ve raporlamalarını“ISO 14046 Environmental Management - Water footprint - Principles, requirements and guidelines” standardını takip ederek yapıyoruz ve belgelendirme kuruluşlarından onay alıyoruz.

Doğrudan su ayakizi hesaplamalarında ise metodoloji olarak “Water Footprint Network - The Water Footprint Assessment Manual” kullanıyoruz.

CASE STUDY

Semtrio, kum tanesi kadar bir üründen, mega ölçekte kuruluşlara kadar tüm su ayakizi hesaplamalarını gerçekleştirir.

Faq-Image

SIKÇA SORULAN SORULAR

Su Ayakizi Nedir?

Ürün Su Ayakizi Nedir?

Kurumsal Su Ayakizi Nedir?

Kurumsal Su Ayakizi Kapsamları Nedir?

Kurumsal Su Ayakizi Hesaplamaları Neden Önemlidir?

Su Ayakizi Hesaplama/Etki Birimi Nedir?

Su Ayakizinin Kapsamları Nelerdir?

Doğrudan ve Dolaylı Su Ayakizi Nedir?

Su Ayakizi Standartları ve Metodolojileri Nelerdir?

Su Ayakizi ve CDP Beyanları Nedir?