Sektörde İlk Sürdürülebilirlik Raporlaması


Sektörde İlk Sürdürülebilirlik Raporlaması

Yaklaşık yarım asır önce kıymetli metal üretim faaliyetlerine başlayan Nadir Metal Rafineri, “özenli üretim; yüksek marka değeri” mottosunu benimsemiş ve bu çalışma prensibine 2016 yılı esas alınarak hazırlanan Nadir Metal Rafineri Sürdürülebilirlik Raporu’nu ekleyerek şirket performansını çevresel, ekonomik ve sosyal açıdan değerlendirerek faaliyetlerini sürdürülebilirlik bakış açısı ile ölçülebilir kılmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda değerli metal üretim sektöründe Türkiye’den yayınlanan ilk Sürdürülebilirlik Raporu olmaktadır. 

Nadir Metal Rafineri CEO’su Abdullah Tütüncü “Nadir Metal Rafineri tarafından yayınlanan ve sektörün ilk Sürdürülebilirlik Raporu olan bu rapor ile alanında bir ilki daha gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bu rapor ile şeffaf ve güvenilir bir şekilde paydaşlarımız ile olan iletişimimizi bir seviye daha ileriye taşımaktayız.” şeklinde konunun önemini belirtti.

Yarım asır önce Nadir Tütüncü tarafından kurulan Nadir Metal Rafineri’nin yüksek ivmeli büyüme performansının sunulduğu Sürdürülebilirlik Raporunda, Nadir Metal Müşteri ilişkileri, tedarik ve değer zinciri, paydaş ilişkileri, sorumluluk anlayışı, insan hakları, çevresel ve sosyal sorumluluk çalışmaları, su- enerji yönetimi ve sera gazı hesaplamalarını ve sürdürülebilirlik ilkelerinin tümüne yer verilmektedir.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz. 


SİZİ ARAYALIM